انتقاد رئیس انجمن جهانی ارتباطات از ایران!

پنج‌شنبه 8 مرداد 1394 ساعت 11:15

احسان میرزائی - شهروندخبرنگار - ارتباطات و محیط زیست: گزارش صد و هشتاد و یکمین نشست تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

نقد پروفسور یحیی کمالی پور بعد از ورود به ایران چه بود؟

در این چند روز (پس از ورود به ایران) با تلفن هوشمندی که همه شما دارید و من هم یکی دارم، عکس هایی گرفتم که شاید شما هر روز ار کنار آن رد می شوید اما توجهی به آن نمی کنید. من به ۵۶ کشور جهان سفر کردم، دنیا گشتن به از دنیا خوردن است.

با توجه به توافقی که انجام شده و من آن را به فال نیک می گیرم و امیدوارم و در ها و پنجره ها باز شود و... نقش روابط عمومی هابیشتر خواهد بود.

یکی از معضلات بزرگ ما توالت های عمومی است که از فرودگاه شروع شده و ادامه پیدا می کند؛ توالت های فرودگاه بین المللی در پایین ترین سطح قرار دارد.

من خجالت می کشم، حتی در کشور کوچک عمان که دانشکده ارتباطات راه اندازی کردیم وضع و سامان بهتری دارد.

توجه به اماکن عمومی، یک کار روابط عمومی است. واقعا افتضاح است، در سراسر کشور، با توجه به هجومی که گردشگران خواهند داشت، مخصوصا امریکایی ها که خیلی علاقه دارند به ایران بیایند.اخیرا دو مستند خوب تهیه شده و در تلویزیون های امریکا پخش شد.

دوستان عزیز خود را آماده بستر سازی کنید، سعی کنید چهره خوبی از خودمان نشان بدیم.

محیط زیست؛ واقعا ما به آن بی توجه هستیم...عکس های زیادی گرفتم از آشغال، بطری، پلاستیک در آب، جالب اینه که محل آشغال (مخزن پسماند) هست اما توی آن چیز کمی پیدا میشه و دورش پر از آشغال است.

ما باید از محیط زیست حفاظت کنیم، برای آیندگان.


بخشی از سخنرانی پروفسور یحیی کمالی پور رئیس انجمن جهانی ارتباطات در نشست تخصصی۱۸۱ انجمن روابط عمومی ایران، جهارشنبه ساعت۱۶ در خانه هنرمندان-تهران


با پروفسور کمالی پور آشنا شویم:


زندگینامه: یحیی کمالی‌ پور (۱۳۲۶-)


ارتباطات > ارتباطات بین‌الملل - همشهری آنلاین:

یحیی کمالی‌ پور در سال ۱۳۲۶ در شهرستان راور از استان کرمان به دنیا آمد

وی دارای لیسانس روابط عمومی از دانشگاه ایالتی مینوسوتا، فوق لیسانس رسانه‌های جمعی، رادیو، تلویزیون و فیلم از دانشگاه ویسکانسین و دکترای این رشته از دانشگاه میسوری آمریکا می‌باشد.


وی از سال 1986 (1365) تاکنون در دانشگاه پوردو در آمریکا دارای کرسی استادی و از سال 1979  رئیس واحد ارتباطات و هنرهای خلاق این دانشگاه است.


پروفسور کمالی‌پور با 10 اثر بر جسته جهانی در رشته ارتباطات و بیش از 25 سال تدریس در دانشگاه‌های آمریکا یکی از دانشمندان شناخته شده ایرانی این رشته در سطح جهان است.


وی  رئیس دپارتمان ارتباطات و هنرهای خلاقه دانشگاه پوردو ایالت ایندیانای آمریکا و سردبیر Global Media Journal است.


دکتر یحیی کمالی‌پور، اندیشمند بنام بین‌المللی، پروفسور رشته ارتباطات جمعی و رئیس دپارتمان ارتباطات و هنرهای خلاق و مدیر مرکز مطالعات جهانی در دانشگاه پوردو در ایالت ایندیانای آمریکا می‌باشد. حوزه تحقیقاتی استاد کمالی‌پور شامل جهانی سازی، تاثیر رسانه‌ای، ارتباطات بین‌الملل و تکنولوژی‌های ارتباطات جدید است.


  رسانه‌های ارتباطی و آزادی در عصر دیجیتال


  -آینده روزنامه‌نگاری   -جنگ،رسانه و تبلیغات      -حق ارتباط


  نشست تخصصی با پروفسورکمالی‌پور در همشهری‌آنلاین

پروفسور کمالی پور، بنیانگذار و سر دبیر شبکه روبه رشد نشریه رسانه‌های جهانی است که در آفریقا، آمریکا، کانادا، کشورهای عربی، استرالیا، چین، هند، مدیترانه، لهستان، اسپانیا و ترکیه چاپ می‌شود.


پروفسور یحیی کمالی پور  در سال 1996 برنده جایزه کتاب سال از طرف انجمن جهانی ارتباطات، بخش بین‌المللی و میان فرهنگی شده است.


وی سخنرانی‌هایی در کشورهای مصر، کانادا، چین، هند، ایران، کنیا، عمان، مکزیک، اسلوانی و ایالات متحده داشته و در دانشگاه‌های اوهایو، ایلینویز، میسوری، ایندیانا، ایران و آکسفورد (انگلستان) به تدریس پرداخته و علاوه بر حضور در مصاحبه‌ها در رسانه‌های جمعی بی‌شمار از جمله بی.بی.سی، رویترز، ای.بی.سی، وی.ا.ای،‌‌ ان.پی.آر، تلویزیون نیل، تلویزیون ترکیه، تلویزیون ایران، دیترویت پرس، فیلادلفیا اینکوایرر، پیتزبرگ تریبون،‌ تایمز و پست تریبون مصاحبه کرده است.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.