بحران آب تهدید جدی صلح جهانی

سه‌شنبه 31 شهریور 1394 ساعت 00:10
پایگاه خبری گُلوَنی‌، احسان میرزائی: ۲۱ سپتامبر روز جهانی صلح است و این روز ها بحران آب، صلح جهانی را به طور جدی تهدید می‌کند. اما برای حفظ اندک آب باقی مانده باید در شیوه آبیاری در بخش کشاورزی و جانمایی صنایع تجدید نظری اساسی و جدی شود. همین طور در بخش بازیافت آب خاکستری، مطالعه و سرمایه‌گذاری شود.
بدون شک محیط زیست ارتباط معنا‌داری با صلح دارد. هر چه محیط زیست سالم و پاک باشد، جوامع از صلح، آرامش و آسایش بیشتری برخوردار هستند.
این روز ها در کنار جنگ و خشونت عواملی چون: بی‌کاری، نبود امنیت، بهره‌مندی نبودن از خوراک کافی و سالم، توزیع نشدن عادلانه ثروت و… صلح را در گوشه و کنار جهان به خطر انداخته است.
اما مهم‌ترین تهدید برای صلح، رفتار انسان با زمین است، که در نهایت به انواع بحران‌های محیط زیستی ختم می‌شود. مانند رفتار متناقض برخی از پدران و مادرانی که شبانه‌روز برای امنیت، آرامش و رفاه کودک خود تلاش می‌کنند اما بدون توجه به اصول سبک زندگی سبز، هر روز برای رسیدن به خواسته‌های خود بخشی از محیط زیست را قربانی می‌کنند!
خشک‌سالی، برداشت بی‌حساب از ذخیره آب زیر زمینی، خشک شدن دریاچه‌ها، چشمه‌ها و برکه‌ها هشداری جدی است؛ و این روزها بحران آب صلح جهانی را به خطر انداخته است. برای حفظ اندک آب باقی مانده باید در شیوه آبیاری در بخش کشاورزی و جانمایی صنایع تجدید نظری اساسی و جدی و اقدامی سریع شود. همین طور در بخش بازیافت آب خاکستری، مطالعه و سرمایه‌گذاری شود.

پایان پیام
منبع:
http://golvani.com/1394/06/30/golvani-5329
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.