نقدی بر نقض حقوق کودکان

چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 08:45
گند روز هوای پاک هم در آمد...! 
حقوق کودکان توپ میدان بازی های سیاسی نیست

#نقد #احسان_میرزائی به #رویداد اهدای دوچرخه به دو کودک در روز #هوای_پاک:

ما را چه می شود؟
اگر ارزش های دینی و مذهبی ندارید اخلاق و انسانیت داشته باشید، اگر دارید پس چرا رعایت نمی کنید!؟
چرا از وجود دو کودک به هر دلیل سوء استفاده می کنید؟
چرا این دو را در محل زندگی خود انگشت نما می کنید؟
چرا در اخبار منتشر شده تمام ابزار مورد نیاز برای تخریب کرامت دو انسان را در اختیار عموم مردم قرار می دهید؟
چرا به بهانه روز هوای پاک پای دو کودک را در جمع همکلاسی ها، مردم  و مسئولین به ماجرایی باز می کنید که بدون شک در آینده نزدیک باعث نا آرامی روانی آن ها می شود؟
چرا صلح، امنیت، آرامش و آینده این دو کودک را به خطر می اندازید؟
مردم شریف، اگر می خواهید به کودکی که از نعمت پدر برخوردار نیست کمک کنید، علی وار عمل کنید! 
 لحظه ای خود را جای کودکی بگذارید که می گویند چون یتیم است و آرزوی دوچرخه داشته است، دهیار روستا و اهالی پول جمع کرده اند و برای شان دوچرخه خریده اند و آن را در همایشی با حضور همه به وی اهدا کرده اند.
چه تضمینی است که دو روز دیگر فرزند یکی از همان اهالی منتی کودکانه بر این دو کودک نگذارد!؟
آن خبرنگار و شهروندخبرنگاری که از این رویداد هیجان زده شده است، حق ندارد پاسخ عناصر خبری خود را از کرامت انسانی افراد استخراج کند. آن خبرنگار و شهروندخبرنگار حق ندارد این رویداد را بر اساس ارزش  خبری شگفتی مخابره کند!
شوربختانه باید بگویم گند روز هوای پاک در آمد و بهتر است دیگر روی آن مانور ندهید. چون با این حرکت نسنجیده (اهدای جایزه!) که دور از کرامت و ارزش های اخلاقی و انسانی است،  حقوق دو کودک نقض شده است. 
#احسان_میرزائی       www.ofmedia.ir 
#چهارشنبه - ۳۰- #دی - ۱۳۹۴ 
ساعت ۸:۴۵  صبح

متن خبر که از کانال محمد درویش کپی شده ولی عناصر آن را حذف کرده ام:
در روز هوای پاک در روستای مممممم واقع در استان هرمزگان، اتفاقی زیبا افتاد. در مراسمی که به همین مناسبت در دبستان روستا برگزار شد، دو نفر از دانش آموزان صاحب دوچرخه شدند. در 26 آبان روستای مممممم میزبان دو تن از دوچرخه سوارانی بود که از خوزستان تا بندر عباس به مناسبت هوای پاک رکاب میزدند . این دو دوچرخه سوار در روز 26 دی برابر هماهنگیهای صورت گرفته و جهت فرهنگ سازی با دانش آموزان دیداری داشتند و وقتی که یکی از آنها پرسید بچه ها! چه کسانی دوچرخه دارند؟ همه دست بالا بردند مگر دو نفر که هر دو هم برادر هم بودند. اقای مممممم دهیار روستا که در انجا حاضر بود قول داد که در روز 29 دی که روز هوای پاک است ارزوی این دو کودک یتیم را برآورده سازد. وقتی این خبر به گوش اهالی رسید همه به کمک اقای مممممم شتافتند و دو دوچرخه تهیه کردند. دوچرخه های این کودکان در روز هوای پاک با حضور مسولین و اهالی روستا به این دو عزیز اهدا شد و اشک شوق بر دیدگان همه شرکت کنندگان جاری ساخت. افرین بر همت اقای مممممم و همه اهالی روستای مممممم.
به راستی چه دهی باید باشد این مممممم؟!

برچسب‌ها: حقوق کودکان
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.