مسئولانه سفر کنید

سه‌شنبه 3 فروردین 1395 ساعت 12:00

توصیه ای برای سفر به شهر ها و روستاهای جدید

بهتره قبل از ورود به جوامع محلی، کمی در مورد آداب و رسوم، هنجار ها و اعتقادات مردم آن منطقه مطالعه کنیم. اینطوری ارتباط بهتری با بومیان منطقه ایجاد می شود و لذت سفر چند برابر است. ایجاد دوستی و روابط پایدار با افراد جدید در شهر ها و روستا های دوردست خاطرات شیرینی را برای گردشگر رقم می زند، حتی این فرصت را ایجاد می کنه که با راهنمایی بومیان به مناطق بکر و زیبایی بروید که دیگر گردشگران نرفته اند.

شاید حجاب و پوشش آقایون و خانم ها بیشتر مورد توجه باشه، اما بلند بودن صدای سیستم پخش خودرو، تردد با سرعت بالا درجاده های روستایی و ایجاد رعب و وحشت و بلند شدن خاک، فریاد و خنده های ناهنجار، ریختن زباله و احترام نگذاشتن به طبیعت، نقض حریم خصوصی بومیان، گردشگری با تعداد نفرات زیاد، تردد با خودرو در میان باغ ها و مزارع، تخریب جوی آب و چیدن محصولات بدون اجازه، روشن کردن آتش در باغ ها و مزارع، دنبال کردن حیوانات اهلی و... هم می تواند آرامش و آسایش بومیان را تهدید کند.

بهتره که یه لحظه پا را از روی پدال گاز برداریم و از سرعت خود کم کنیم؛ به بومیان مناطقی که وارد شدیم بیشتر توجه کنیم و با مهربانی، صلح و دوستی نزدیکشان بشیم و لحظاتی را با ایشان بگذرانیم.


پایان پایام


#احسان_میرزائی 

سه شنبه ۳ فرودین ۱۳۹۵

ساعت ۱۲

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.